Megan 2 ve Renault Anahtar Kart Arızaları ?

Megan 2 Kart Anahtar Arızaları

Megan 2 araba çalışmıyor mu ? Bu bir Renault otomobil anahtarı sorunu mu?

megane 2 araba kart anahtar
Megan 2 Araba Anahtar Kart

Renault Anahtarları

Birinin en kötü otomobil anahtar özelliklerini seçip hepsini tek bir anahtara dahil ettiğini hayal etmek çok zor. Fakat işte burada. Renault otomobil anahtarı sorunu. Bağlanın, bunlar hakkında söyleyecek çok şeyimiz var.

Bu kadar çok insanın mağazamıza gelip aynı şeyi söylemesi gerçekten korkutucu. Sizlere Kısaca Renault  Megan II Otomobillerin anahtar arızalarından bahsedeceğim.

Megan 2 kart arızası tamiri

Renault Anahtar Kartlarıİnce bir kredi kartı boyutundaki anahtar kartına hassas elektronikler yerleştirmenin sorunu… hemen hemen her şeydir. Elektronik devrelerin bükülme, bükülme ve kendilerini etkileyebilecek diğer kuvvetlere karşı korumaya ihtiyacı vardır. Ancak Renault onları üzerine oturmuş, ezilmiş, bükülmüş ve kırılmış ince bir kartın içine koydu.

15 yılımızda yüzlerce kartı değiştirdik, ancak yeni anahtar kartları için benzer bir tasarımı korudular. En son şekil Scenic ve Laguna’da aynı sorunlar var. Artık “kart algılanmadı” mesajına neden olan dört düğme kartı görüyoruz. Her şey yolundaydı, cebinizde hareket ederken birden bire bu tür hatalar almaktasınız .

Renault megane kart tamiri Zonguldak oto anahtar tarafından sorunsuzca yapılmaktadır. Renault Megana kart fiyatı ile alakalı sorularınızı Uğur oto anahtar olarak bizlere sorabilirsiniz. Kart Sorunları ile ilgili konu başlıklıkları aşağıdaki gibidir

Megan 2 kart tamiri , Megan 2 yedek anahtar ,Ucuz megan kart,Megan 2 kart değişimi,Megan2 kart okunamadı hatası,Megan 2 anahtar kaybettim,Megan  2 kart kapıları açmıyor.

Renault otomobil anahtarı sorunu.

Biraz sert düşünüyoruz, ancak Renault kart sahipleri çok sinirleniyor ve biz bunu ilk önce duyma eğilimindeyiz.

Arabam çalışmıyor, anahtar bu mu?

Renault iki tür araba anahtarı kullanıyor, biri kart, diğeri geleneksel bir anahtar. Her ikisi de araç sahiplerinin bir Renault otomobil anahtarı sorunu yaşamasına neden oluyor.

Renault Anahtar kartları

Kartın arızalı olup olmadığını öğrenmek için çok kesik ve kuru. Kartı yuvaya yerleştirdikten ve düğmeye bastıktan sonra, ya başlayacak ya da “Kart algılanmadı” mesajını görüntüleyecektir.

Renault otomobil anahtarı sorunu

Direksiyon kilidi açılırsa, anahtarı yuvaya koyduğunuzda anahtar tanınır. Ancak, direksiyon kilidinin açıldığını duyuyorsanız, ancak düğmeye bastığınızda hiçbir şey olmuyorsa, bu anahtar değildir

Megane ve Laguna modelleri bir dizi kronik  sorunundan muzdariptir ve herhangi bir yerde bir kablolama sorunu varsa, araba çalışmayacaktır.

Anahtar okuyucu veya Anahtar kart sorunu mu?

Müşterilerimizin çoğu, arabanın “kartın algılanmaması” nedeninin kart okuyucu olduğuna inanıyor. 15 yılda beş yüz artı kart programladık ve bu süre içinde iki hatalı kart okuyucu gördük. Diğer zamanlarda, Renault otomobil anahtarı sorununa neden olan hatalı bir anahtar kartıydı.

Bu nedenle, bir kart okuyucuya para harcamadan önce kartı kontrol ettirin. Yapması kolaydır. Zonguldak Uğur Anahtar’I arayın, sorunu açıklayın ve kartı kontrol işlemlerini hızllı pratik bir şekilde öğrenin.

Anahtar okuyucu, çipin tespit edilip edilemeyeceğini görebilecektir. Genellikle sorun tespit edilemezse, anahtar kartında bir sorun vardır.

Sustalı  Anahtarlar

Eski moda anahtar kullanan araçlar Renault Clio, Modus ve Wind’dir. Bunların hepsi benzer bir anahtar stili kullanıyor, ancak 2001-2006 arasındaki önceki Clio’da yalnızca bir düğme var. Sonraki sürümlerde iki veya üç düğmeli bir anahtar vardır.

Anahtarın içindeki teknoloji, anahtar kartının içindekiyle aynıdır. Bu nedenle, yine de hasar ve arızaya maruz kalabilir. Ancak, anahtar daha güçlü olduğu için elektronikler daha iyi korunur. Bu nedenle, genellikle anahtarlar, anahtar kartlardan çok daha uzun süre dayanır.

Eski moda bir anahtara sahip tüm araçlarda, eski moda bir immobilizer uyarı ışığı kullandılar. Renault otomobillerinde her zaman tek bir kırmızı noktadır. Kırmızı noktanın yapacağı üç şey vardır ve bu size anahtarla ilgili bir sorununuz olup olmadığını söyleyecektir.

Normal operasyon. Anahtarı kontağa koyun ve açın .İmmobilizer ışığı bir saniye yanar ve sonra tamamen söner. Araba anahtarı tanıdı ve çalışmaya başlayacak.

Anahtar tespit edilmedi. Anahtarı kontağa koyun ve açın (arabayı çalıştırmaya çalışmayın). İmmobilizer ışığı anında çıldırır ve saniyede yaklaşık dört kez yanıp söner. Bu, anahtarın araç tarafından tanınmadığı anlamına gelir. Bunun nedeni anahtarın hatalı olması veya programlanmamış olması olabilir. Araba anahtarları asla kandırılamaz. Bu yüzden önce bizlere ulaşarak anahtarı kontrol ettirin. Anahtar arızalıysa,  kontak değiştirmek gibi çözümlere para ödemenin bir anlamı yoktur, sadece iyi para harcarsınız. Muhtemelen yeni bir anahtara ihtiyacınız vardır.

İmmobilizer hatası.

Anahtarı kontağa sokar ve çalıştırırsınız (yine, arabayı çalıştırmayı denemeyin). Bu sefer kırmızı ışık sabit yanar. Kırmızı ışık yanmaya devam ederse, araba asla çalışmayacaktır. Bu kırmızı ışık, bir sorun olduğuna dair size bir uyarıdır. Suçu anahtar üstlenecektir, ancak bu genellikle böyle değildir. Yine, anahtarı kontrol ettirin. Bazen yeni bir anahtar bu katı ışığı iyileştirir, ancak normalde yolda başka bir sorun olduğu anlamına gelir.

Aralıklı hata.

Bir Renault araba anahtarı sorununuz varsa, normal olarak benzer bir model izler. Sorun başladığında, araba haftada sadece bir kez oynuyor. Biraz tuhaf olduğunu düşünüyorsunuz, ama hiçbir şey yapmayın ve normal şekilde devam edin. Önümüzdeki hafta birkaç kez tekrar yapacak. Şimdi bir şeyler olduğunu düşünüyorsunuz. Araba dönüyor ama ateşlenmiyor. Üçüncü hafta daha da kötüleşiyor ve böyle devam ediyor. Sonuna geldiğinizde, arabayı her denediğinizde ve çalıştırdığınızda parmaklarınızı çapraz hale getiriyorsunuz. Başarısız olacak ve o zaman ciddi bir Renault araba anahtarı probleminiz olacak. Bu yüzden, daha sonra değil, daha erken kontrol ettirin.

Renault arabası krank yapmıyor.

Bu bazen anahtar nihayet pes ettiğinde olur. Araba tıklar veya krank yapmaya çalışır, ancak hiçbir şey olmaz. Bu olduğunda, kırmızı immobilizer ışığı sabit yanacaktır. Hatalı bir anahtar buna neden olur, ancak araçtaki kablolar ve elektroniklerle ilgili başka sorunlar da buna neden olacaktır. Pahalı teşhisler için herhangi bir para harcamadan önce yerel araba anahtarı yetkilinizden anahtarı kontrol etmesini isteyin.

Anahtar pilini değiştirirken yardıma mı ihtiyacınız var ?

Yukarıdaki benzer sorun ve çözümleriniz için bizlere telefonla ulaşabilir veya bizleri yerimizde ziyaret edebilirsiniz. Sizlere en kısa ve uygun çözümü  uzman ekiplerimiz tarafından vermeye hazırız. Zonguldak Oto kumanda ve anahtar .

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir